بازی ,gears ,اکتبر ,کاهش ,عناوین ,titanfall ,بازی پرفروش ,ایالات متحده ,درصد افزایش ,افزایش یافته ,فروش بیشتری ,درصد افزایش یافته ,پرفروش ایالات متحده ,بازار بازیهای کامپیوتری بازار بسیار جذاب و بزرگی بود. اما از نظر من و شما که می خواهیم بازی کنیم و لذت ببریم، از این جهت فروش بازیهای کامپیوتری اهمیت دارید که متوجه می شویم، کدام بازی ها محبوب تر بود، و کدام یک را برویم و بازی کنیم :-)

۱۰ بازی پرفروش ایالات متحده در ماه اکتبر توسط گزارش ماهانه گروه NPD مشخص شد. با توجه به این جدول، سه بازی پرفروش ماه گذشته، عناوین Battlefield 1 ،Mafia 3 و Gears of War 4 بوده‌اند.

لازم بود بدانید فروش دیجیتالی Gears of War 4 در این جدول به حساب نیامد و شاید اگر آن‌‌ها هم شامل میزان فروش بازی می‌شدند، احتمال اینکه Gears of War 4 در رتبه بالاتری قرار می‌گرفت هم بود چراکه با خرید نسخه دیجیتالی Gears of War 4 برروی رایانه‌های شخصی یا ایکس‌باکس وان، نسخه دیگر آن را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنید.

FIFA 17 و NBA 2K17 هرکدام به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند که در ماه قبل هردوی این عناوین جزء ۳ بازی پرفروش بودند. بازی‌های دیگری مانند Titanfall 2 ،The Elder Scrolls V: Skyrim ،WWE 2K17 ،Civilization VI و Madden NFL 17 هم در رتبه‌های پایین‌تری نسبت به FIFA 17 و NBA 2K 17 جای گرفته‌اند. فروش مثبت Skyrim در ماه اکتبر می‌تواند به انتشار نسخه Special Edition آن نسبت داده شود گرچه فروش دیجیتالی آن به حساب نیامده بود.

همچنین با وجود اینکه Titanfall 2 در اواخر ماه اکتبر منتشر شد و به خاطر دو عنوان شوتر AAA دیگر یعنی Battlefield 1 و Call of Duty: Infinite Warfare چندان هم دیده نشد، توانست به جدول ۱۰ بازی پرفروش دست یابد. آینده فرانچایز Titanfall هنوز مشخص نیست و اخیرا توسط مدیر عامل بودودیوی ریسپاون مورد بحث قرار گرفته بود. با این حال، بدون میزان تایید شده از فروش Titanfall 2، گفتن اینکه بازی تا چه حد از نظر فروش موفق بوده، دشوار بود. شاید ارزش داشته باشد که اشاره کنیم عنوان انحصاری رایانه‌های شخصی یعنی Civilization VI ظاهرا فروش بیشتری از آن داشت.

از عناوینی که در جدول این ماه دیده نمی‌شوند، می‌توان به Overwatch ،Grand Theft Auto V و Call of Duty: Black Ops III اشاره کرد. هر سه این عناوین جزء مهره‌های اصلی این گزارشات بوده‌اند و این اولین بار بود که Overwatch از زمان عرضه خود در جدول ۱۰ بازی پرفروش ایالات متحده موجود نیست. از طرف دیگر، ناپدید شدن Black Ops III به علت انتشار Infinite Warfare قابل درک بود.

وقتی به بحث راجع به اینکه مردم تا چه میزان پول برای بازی‌ها خرج کرده‌اند می‌رسیم، گروه NPD گزارش کرده که فروش نرم‌افزارها در مقایسه با ماه اکتبر سال گذشته، ۳۶ درصد افزایش یافته و این یعنی در ماه گذشته جمعا ۵۳۹ میلیون در ایالات متحده خرج بازی‌ها شده بود. سام ناجی، تحلیل‌گر گروه NPD، افزود با وجود کاهش ۲۴ درصدی لوازم جانبی و کاهش ۲۰ درصدی دیگر هم در بخش سخت‌افزارها، “مصرف‌کنندگان کلی نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و لوازم جانبی سالانه ۶ درصد افزایش پیدا می‌کند”. او توضیح داد:

انتشار عناوین محبوبی مانند Battlefield 1 ،Mafia 3 و Gears of War 4 به افزایش هزینه‌های نرم‌افزارها به اندازه یک‌سوم کمک کردند و کاهش هزینه‌ها در موارد دیگر را جبران نموده‌اند.

در بحث فروش سخت‌افزارها، ایکس‌باکس وان توانست ۴ ماه متوالی به عنوان پرفروش‌ترین کنسول شناخته شود و با وجود عرضه پلی‌بودیشن ۴ اسلیم و هدست واقعیت مجازی پلی‌بودیشن وی‌آر، فروش بیشتری نسبت به کنسول رقیب خود یعنی پلی‌بودیشن ۴ داشت. ناجی در این رابطه توضیح داد:

فروش واحدهای ایکس‌باکس وان در مقایسه با ماه اکتبر سال گذشته، ۸ درصد افزایش یافته بود. میانگین قیمت‌گذاری ایکس‌باکس وان به علت عرضه باندل ارزان‌ قیمت ۵۰۰ گیگابایتی Minecraft برای ایکس‌باکس وان اِس، ۱۷ درصد کاهش داشته بود.

البته شاید به علت معرفی پلی‌بودیشن ۴ پرو، فروش مدل معمولی این کنسول در این ۴ ماه کاهش یافته بود. علاوه بر این، ایکس‌باکس وان در ماه‌های گذشته با عرضه عناوین انحصاری خود مانند Gears of War 4 و Forza Horizon 3 سود زیادی کسب کرد.

با وجود پیروزی کلی ایکس‌باکس وان، باندل ۵۰۰ گیگابایتی Uncharted 4 برای پلی‌استیشن ۴ اسلیم توانست پرفروش‌ترین بخش سخت‌افزار در ماه اکتبر باشد و ۱۷ درصد از فروش کلی سخت‌افزارها بر اساس واحدها را به خود اختصاص داد. در مجموع، فروش سخت‌افزارها از ۲۷۰ میلیون دلار به ۲۱۵٫۲ دلار کاهش یافت.

  1. بازی Battlefield 1
  2. بازی Mafia III
  3. بازی Gears of War 4
  4. بازی FIFA 17
  5. بازی NBA 2K17
  6. بازی The Elder Scrolls V: Skyrim
  7. بازی WWE 2K17
  8. بازی Civilization VI
  9. بازی Titanfall 2
  10. بازی Madden NFL 17
منبع اصلی مطلب : دانلود بازی رایگان | بازی جدید و قدیمی
برچسب ها : بازی ,gears ,اکتبر ,کاهش ,عناوین ,titanfall ,بازی پرفروش ,ایالات متحده ,درصد افزایش ,افزایش یافته ,فروش بیشتری ,درصد افزایش یافته ,پرفروش ایالات متحده ,
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

ساموزیک : پرفروشترین بازی های در ماه اکتبر آمریکا